Warsztaty psychologiczne

„Jak oswoić stres?”

– warsztat radzenia sobie ze stresem i relaksacji (3 godz.)

Zajęcia przeznaczone dla gimnazjalistów i licealistów, w szczególności dla uczniów przygotowujących się w najbliższym czasie do ważnych egzaminów. Podczas spotkań opowiemy czym właściwie jest stres, jakie mogą być jego źródła, jak rozpoznawać jego oznaki, jak złagodzić skutki jego działania i w końcu jak sprawić, aby stał się naszym sprzymierzeńcem. Zaopatrzymy również uczestników w zestaw technik relaksacyjnych do stosowania w domu lub tuż przed egzaminem. Z tego względu prosimy o przyniesienie ze sobą karimaty oraz wygodnego stroju i butów.

„Dlaczego łatwiej zapamiętać widok różowego słonia

niż datę Unii Lubelskiej?”

– warsztat kreatywnych metod uczenia się (4 godz.)

Warsztat przeznaczony dla gimnazjalistów. Celem warsztatu jest zapoznanie uczniów z interdyscyplinarnymi technikami utrwalania wiedzy i zapamiętywania oraz rozwój twórczego potencjału. Dzięki zajęciom uczestnicy dowiedzą się, na czym polegają mnemotechniki, które stosują mistrzowie pamięci i dlaczego są one tak skuteczne. Warsztat składa się z metod aktywizujących uczestników, dzięki czemu mają oni szansę praktycznego ćwiczenia zdobytej wiedzy.

 „Czas to pieniądz?”

– warsztat z zarządzania sobą w czasie (4 godz.)

Warsztat przeznaczony dla licealistów. Celem warsztatu jest zapoznanie uczestników z organizowaniem swojego czasu. Poruszane zagadnienia będą dotyczyły m. In. zasad wyznaczania celów, planowania, ustalania priorytetów, a także radzenia sobie w sytuacjach stresujących. Szkolenie przygotowane zostało w formie warsztatów aktywizujących uczestników, dzięki czemu będą oni mieli szansę praktycznego ćwiczenia zdobytej wiedzy.

 „Depresja? A co to jest?” – warsztat edukacyjno – rozwojowy

na temat depresji i samobójstw dla młodzieży  (3 godz.)

Depresja nastolatków to nie tylko zły nastrój i melancholia. Wśród młodych ludzi depresja jest bardzo poważnym problemem, ma wpływ na każdy aspekt życia nastolatka. Doprowadza do problemów w domu, w szkole, do nadużywania narkotyków i alkoholu, a często pozostaje nie leczona. Powoduje wstręt do siebie, a nawet dochodzi do nieodwracalnych tragedii jak przemocy czy samobójstwa. W trakcie warsztatu uczestnicy dowiedzą się czym jest, a czym nie jest depresja, jak zadbać o swoje zdrowie psychiczne, jakie są czynniki chroniące przed samobójstwem, jak rozmawiać o depresji i negatywnych myślach oraz gdzie szukać pomocy.

Szczegóły

  • Liczba uczestników: 10-12 osób
  • Wiek: 14-18 lat
  • Warsztat odbędzie się przy zebraniu się minimum 6 osób.
  • Termin warsztatów będzie dostosowany do danej grupy.
  • Prowadzące: Dominika Prętczyńska, Jowita Czaja
  • Zapisy: 605 606 315, e-mail: ipp@ipp.waw.pl
  • Koszt udziału: 50 zł/os.

Zapisz się na warsztaty